HaberSpor & Outdoor

Yaz Sıcaklarında Saçları Nemli Tutmanın 5 Yolu

Doğru şampuan ve saç kreminden gün boyunca kullanılması gereken nemlendirici spreylere, gece bakımlarından boyalı saçlara özel ürünlere; yaz sıcaklarında saçlarınızı nemli tutmak için dikkat etmeniz gerekenleri keşfedin.

Yaz aylarında aynı cildimiz gibi saçlarımız da sıcak ve kuru havanın olumsuz etkilerine maruz kalır. Dolayısıyla aynı cildimiz gibi onları da özel bakım ürünleri ile onarmamız, sürekli olarak onlara ilgi göstermemiz gereklidir. Yaz sıcaklarında saçları nemli tutmanın 5 yolunu keşfedin ve bu adımların hiç birini yaz boyunca ihmal etmeyin.

1. Şampuan ve saç kreminizi değiştirin


Nasıl ki gardırobunuzu yaza uygun olacak şekilde daha ince, hafif parçalarla değiştiriyorsunuz; aynı şekilde kışın kullandığınız saç bakım ürünlerini rafa kaldırıp onların yerini yaza özel ürünlerle değiştirmeniz gerekecektir. Saçlarınızın yazın tuzlu su, kum, klor, rüzgar, güneş gibi dış etkenlere maruz kaldığını unutmayın ve hem kurumaya hem yıpranmaya çok daha meyilli olacağını bilin. Dolayısıyla kuru saçlar için şampuan ve saç kremleri önceliğiniz olsun. Bu arada şampuan sıklığınızı arttırmak da kuruluğu arttıracaktır, dolayısıyla şampuanlama oranınızı yükseltmeyin.

2. Gün boyu saç spreyleri ile tazelenin


Cilt bakım uzmanları saçlarda kuruluk ve yıpranmayı önlemek üzere gün boyunca saç nemlendirici spreyler kullanmayı önerirler. Bu nemlendirici saç spreyleri kuru saçları tazeleme özelliğine sahiptir. Bu spreylerden çantanıza atın ve gün boyunca plajda, gezerken saçlarınızı tedavi etmek üzere bol bol kullanın.

3. Fönle kurutmadan önce saçları hazırlayın

Fön makineleri her ne kadar hayat kurtarıcı bir ürün olsa da saçları ekstra kurutma yan etkileri nedeniyle özellikle yaz aylarında hasar verme durumlarıyla da öne çıkarlar. Dolayısıyla saç kurutma makineleri kullanmadan önce doğru saç şekillendirme ve saç bakım ürünleri ile ön hazırlık yapmanızda fayda vardır. Bu ürünler arasında nemlendirici hacim vericiler, çok hasarlı saçlar için iyileştirici losyonlar gibi ürünler yer alır.

4. Gece bakımını ihmal etmeyin


Geceleri cildimiz için olduğu kadar saçlarımız için de tamir vaktidir! Uyurken cildimiz, saçlarımız ve tüm bedenimiz gün boyunca yaşanmış olan yorgunlukları atar, hasarları onarır ve kendini yeniler. En güzeli, bu gece bakımına ekstra ürünlerle destek olmak ve gece saatlerinin bu gücünü ikiye katlamaktır. Saçlarınızı saç bakım maskeleri ve serumlarla uykuya hazırlayın ve siz uyurken gerçekleşecek onarımın tadını çıkarın.

5. Renkli saçlar koruma altında

Boyalı saçlar da yazın diğer saçlara nazaran çok daha fazla risk altındadır. Dolayısıyla boyalı saçlara özel şampuan ve saç bakım ürünlerinin yaz aylarında asla ihmal edilmemesi gerekir. Güneşin altında fazla vakit geçirmenin ve klor gibi etkenlerin saç renginizi değiştireceğini unutmayın. Dolayısıyla güneşin altındayken mutlaka saçlarınızı örtecek çözümler bulun ve havuza girmeden önce de saçlarınızı saç koruma spreyleri ile koruma altına alın.

Ticarethane.com

Türkiye'nin tüm üreticilerini, toptancılarını ve toptan alım-satım yapan şirketlerini aynı çatı altında birleştirerek yeni nesil ticaretin öncülüğünü yapıyoruz.

İlgili İçerikler

İlginizi Çekebilir

Close
Close