HaberTrend

Okul Alışverişi Yaparken Dikkat Edilecekler

Okul alışverişi yaparken hem akılcı hem de karcı davranmak için bilmeniz gerekenleri sizler için derledik. Bunlara değinmeden önce hatırlatmamız gereken bir konu var: Özellikle ilkokul çağındaki öğrencilerin kırtasiye malzemeleri çoğunlukla öğretmenler tarafından önerilmektedir. Eğer çocuğunuz yeni okula başlıyorsa defter ve kitapları öğretmenin tavsiyesine uygun bir şekilde almanızı öneririz. Bunun yanı sıra okul alışverişini yaparken bilmeniz gereken diğer hususlar şunlar:

  • Okul ve kırtasiye alışverişine başlamadan önce yapmanız gereken ilk şey ihtiyaçlarınızı bir listeye dökmek olmalı. Bu sayede hem alacaklarınızı unutmazsınız hem de ihtiyacınızın dışına çıkmamış olursunuz.
  • Her öğretmen kendi dersi için özel bir defter isteyebilir bu yüzden defter alışverişinde aceleci olmayın ve okulların açılmasını bekleyin. Defter alırken telli defter seçmeye özen gösterin. Telli defterlerin kullanımı diğer defterlere göre çok daha kolaydır.
  • Renkli kalemler çocukların ders çalışmasında teşvik edici bir rol oynamaktadır. Bu yüzden çocuğunuzun kalemliğinde birkaç renkli kalem ve fosforlu kalem bulundurmaya özen gösterin.
  • Silgi seçimini yaparken yumuşak ve iz bırakmayan bir silgi almaya özen gösteren. İçinde bol miktarda kimyasal bulunan uygun fiyatlı kokulu silgilerden mümkün olduğunca uzak durmaya dikkat edin.
  • Okul alışverişi yaparken çocuklar arasında da bir trend olduğunu unutmayın. Çocuğunuzun da beğendiği, hemen sıkılmayacağı çanta, ayakkabı, kalemlik gibi parçaları birlikte seçmeye özen gösterin.
  • Okul alışverişi için ihtiyacınız olan tüm kırtasiye ürünlerini ve daha fazlasını ticarethane.com‘da bulabilirsiniz.
Etiketler

Ticarethane.com

Türkiye'nin tüm üreticilerini, toptancılarını ve toptan alım-satım yapan şirketlerini aynı çatı altında birleştirerek yeni nesil ticaretin öncülüğünü yapıyoruz.

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Close
Close