HaberKültür

En Güzel Yaz Filmleri

İçinizi sıcacık yapan ve yüzünüzde tatlı bir gülümseme yaratan yaz temalı filmlerin tadını çıkarın.

Fonda kızgın güneşin yakıcı sıcaklığını hissettirdiği, dalga seslerinin bazen huzur bazen de gerilimi yükselten sesinin duyulduğu kimi romantik kimi kahkahalar attıran en güzel yaz filmlerini sizler için derledik. Geçmişten günümüze yaz temalı filmler arasında öne çıkan efsanevi yapımların yanı sıra yakın zamanda vizyona girmiş ve zihnimize kazınmış olanlardan bir seçki hazırladık. Daha fazlası için Açık Hava Sineması: Yaz Akşamlarında İyi Giden 10 Film yazımızdan da fikir alabilirsiniz.

The Great Gatsby (Muhteşem Gatsby)


2013 yapımı The Great Gatsby , F. Scott Fitzgerald’ın aynı isimli romanından beyazperdeye uyarlandı. Leonardo DiCaprio ’nun gösterişli ama bir o kadar da yalnız bir hayat süren Jay Gatsby’i canlandırdığı film, 1920’lerin Amerikasını görsel bir şölen eşliğinde sunuyor. Gatsby’nin bir yaz günü teknesinde yaptığı keyif ise aklımızda kalan sahneler arasında.

(500) Days of Summer (Aşkın (500) Günü)


Joseph Gordon-Levitt ve Zooey Deschanel’in başrollerini paylaştığı (500) Days of Summer , bir aşk hikayesi değil, aşkı anlatan bir film. Aşık bir erkek ve bu aşka karşılık veremeyen bir kızın hikayesinin konu edildiği filmde, kimi zaman içiniz burkulacak kimi zaman aşkın o tarif edilemez duygusunu içinizde yaşayacaksınız. Klasik romantik komedi filmleri yerine farklı bir bakış açısına sahip olan bu filme bir şans tanımanızı öneririz.

Moonrise Kingdom (Yükselen Ay krallığı)


Kameranın arkasında Wes Anderson olduktan sonra kış temalı bir film olsa bile yaz hissini iliklerinizde yaşarsınız. Filmlerinde kullandığı sıcacık tonlar hemen içinizi ısıtır. Anderson’un başta Bill Murray olmak üzere Bruce Willis, Edward Norton ve Tilda Swinton gibi yıldızlara rol verdiği Moonrise Kingdom , küçük bir kasabada birbirine aşık olan iki gencin hikayesini kahkaha dolu anlarla anlatıyor.

Little Miss Sunshine (Küçük Gün Işığım)


Amerikan bağımsız sinemasına farklı bir yorum getiren Little Miss Sunshine , 2007 yılında vizyona girdiğinde oldukça dikkat çekmiş ve Oscar dahil birçok ödüle layık görülmüştü. Dışarıdan bakıldığında klasik bir aile gibi görünen, ancak tanıdıkça herbirinin ne kadar “cins” olduğunu anladığımız Hoover ailesinin karavanla yaptığı yolculuk aile içi ilişkileri ironik bir dille ele alarak izleyicinin yüzünde sıcacık bir gülümseme yaratıyor.

Cast Away (Yeni Hayat)


Tom Hanks’in başrolünde oynadığı ve 2000 yılında vizyona giren Cast Away , bir uçak kazası sonucu ıssız bir adaya düşen Chuck Noland’ın hikayesini anlatıyor. Günümüzün koşturmalı ve iş odaklı hayatına eleştirel bir bakış açısı da sunan filmde, modern dünyanın getirileri olmadan, tek başına nasıl hayatta kalınabileceği üzerine hem düşündürücü hem de keyifle ele alınmış olan bir film.

50 First Dates (50 İlk Öpücük)


Özellikle romantik komedi filmlerinin vazgeçilmez aktörlerinden biri olan Adam Sandler ve Drew Barrymore’un başrollerini paylaştığı 50 First Dates , yaz ve aşk temalı en güzel filmlerden biri. Nörolojik bir rahatsızlığından ötürü sadece günü yaşayabilen ve ertesi gün hafızası tekrar silinen güzeller güzeli Lucy ile çapkınlığıyla namı yürümüş olan Henry’nin hikayesini izlerken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Grease


Yaz temalı gençlik filmleri dendiğinde kült yapımlar arasında yerini almış olan Grease ’den bahsetmeden bu liste eksik kalırdı. Danny ve Sandy’nin çekişmelere sahne olan yaz aşkı hafızamıza hem müzikleriyle hem de meşhur dans sahneleriyle yer etti.

Before Sunrise (Gün Doğmadan Önce)


Before Sunrise , Before Sunset ve Before Midnight üçlemesinin ilk filmi. Trenle Avrupa seyahati sırasında tanışan Celine ve Jesse’in spontane bir şekilde bir günü beraber geçirmeye karar vermeleriyle birlikte sıra dışı bir aşk hikayesine tanık oluyoruz. Tadın hep damakta kaldığı, tesadüflerin birer mucize olarak karşımıza çıktığı filmi ilk seriden başlayarak izlemenizi öneririz.

 

Ticarethane.com

Türkiye'nin tüm üreticilerini, toptancılarını ve toptan alım-satım yapan şirketlerini aynı çatı altında birleştirerek yeni nesil ticaretin öncülüğünü yapıyoruz.

İlgili İçerikler

Close